Kosmetyki360

Bazy wypełniające pory i zmarszczki

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Pory i zmarszczki to chyba największy wróg kobiety. To dlatego tak wiele z nich uważnie rozgląda się za dobrymi produktami kosmetycznymi, niekiedy wręcz za profesjonalnymi metodami, które pomogłyby im w walce z tymi niedoskonałościami. Skutecznym specyfikiem maskującym ten problem są bazy. Wybór jest duży, a ich skuteczność różna. Trzeba wybrać najlepszą, nie zważając na cenę.
Bazy wypełniające pory i zmarszczki

Jak działa baza?

Od dłuższego czasu bazy do makijażu są wręcz wielkim hitem wśród nowoczesnych kosmetyków. Główne zalety danego produktu to ułatwianie aplikacji podkładu, a także przedłużanie jego trwałości. To, że bez problemu zmniejszają widoczność porów i wygładzają niezbyt głębokie zmarszczki, to jeszcze nic szczególnego. Taka baza potrafi również wyrównać koloryt skóry, zmatowić cerę albo też rozświetlić, jeżeli jest taka potrzeba. Dużym plusem tej bazy jest to, że produkt ten ma konsystencję silikonu, który wykazuje się dużą odpornością na wodę. Dzięki danej bazie skóra jest idealnie gładka, a wykonany na niej makijaż bardzo trwały. Trzeba tylko podkreślić, że baza jest dość ciężkim kosmetykiem, dlatego nie powinno się stosować jej zbyt często. Warto jeszcze dodać, że baza zapewnia skórze bardzo młodzieńczy wygląd. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością, bo wtedy na twarzy pojawi się coś na kształt maski. Jednak odrobina tego specyfiku wygładzającego, jeszcze żadnej kobiecie nie zaszkodziła.

Różne bazy

W ofercie dobrych drogerii można znaleźć różne bazy. Nie ma jednej konkretnej i wcale nie chodzi tu o różne firmy, zróżnicowany wygląd opakowania czy może cenę. Bazę najlepiej wybrać pod kątem własnego rodzaju skóry, a także jej indywidualnych potrzeb. Do ziemistej cery najlepiej będzie pasować baza rozświetlająca. Gdy natomiast kobieta ma tłustą cerę, powinna sięgnąć po bazę matującą. Poza wspomnianymi produktami są jeszcze bazy bardziej uniwersalne, które odpowiadają za wyrównywanie kolorytu skóry i w dodatku ułatwiają wykonywanie makijażu.

Bazy wypełniające pory i zmarszczki to doskonałe kosmetyki dla kobiet w średnim wieku, które borykają się z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. To także doskonały kosmetyk, który potrafi utrwalić makijaż, więc na jego stosowanie decydują się także dużo młodsze panie. Dobrze dobrana baza idealnie wygładzi cerę, zadba o jej właściwy kolor, a po wykonaniu pełnego makijażu sprawi, że będzie wyglądała młodziej. Obecnie o taką bazę nie trudno, można ją dostać w każdej dobrej drogerii. Wystarczy tylko rozejrzeć się i wybrać najlepszą.
Udostępnij na:
Ocena: 4,2 na 5  12 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!