Kosmetyki360

Co robić, żeby farbowane włosy nie traciły koloru?

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Kobiety uwielbiają chodzić do fryzjera i to nie bez powodu. Przecież tylko zaraz po wyjściu z salonu mogą cieszyć się wymarzonym kolorem włosów, które wyglądają tak pięknie i w dodatku delikatnie połyskują. Niestety efekt ten szybko mija. To dlatego wiele z nich zastanawia się, czy jest jakiś skuteczny sposób, aby farbowane włosy nie traciły koloru. Okazuje się, że są pewne porady w tej kwestii.
Co robić, żeby farbowane włosy nie traciły koloru?

Po pierwsze dobra farba

Na rynku mamy dziś bardzo duży wybór różnych farb do włosów. Nie chodzi tu o urozmaicenie koloru, ale o różne właściwości, skład danych produktów i oczywiście o firmy, których dziś jest coraz więcej. Trudno jest wybrać jedną farbę, ale okazuje się, że trzeba się do tego wyboru przyłożyć. Dobrej jakości farba dość długo utrzymuje się na włosach. Te, zbyt szybko nie tracą koloru. Na ogół fryzjerki w salonach fryzjerskich właśnie takimi farbami się posługują. Jednak gdy kobiety decydują się na samodzielną koloryzację, muszą szczególny nacisk położyć na wybór właściwej farby.

Po drugie odpowiednia koloryzacja

Profesjonaliści przed koloryzacją włosów dokładnie je rozczesują, a następnie spryskują preparatem, który ma za zadanie ułatwić wchłanianie i rozmieszczanie się farby. Dopiero w tym momencie nakładają ją pasmo po pasmie. Po upływie określonego czasu, włosy poddawane są solidnemu myciu, w celu usunięcia farby ze skóry głowy. Później wystarczy już tylko wysuszyć je i ułożyć fryzurę. Koloryzację tak naprawdę można wykonać na różne sposoby. W salonach odbywa się to inaczej niż w domach. Czasem niewłaściwa koloryzacja przesądza nie tylko o jakości uzyskanych efektów, ale też o trwałości koloru. Jeżeli jest coś, co może przedłużyć trwałość, to warto to zrobić, bo częsta koloryzacja nie wpływa dobrze na włosy, a niszczy je.

Po trzecie kosmetyki pielęgnacyjne do farbowanych włosów

Dobra farba i właściwa koloryzacja to nie wszystko. O włosy trzeba dbać również po farbowaniu. Należy wówczas stosować specjalne szampony do włosów farbowanych, a także odżywki lub inne preparaty, które mają za zadanie przedłużać trwałość koloru. Takich produktów jest w dzisiejszych drogeriach mnóstwo. Wbrew pozorom ich działanie jest bardzo dobre, tylko trzeba stosować je regularnie.

Włosy po farbowaniu kiedyś i tak stracą kolor, ale można zrobić coś, co przedłuży jego trwałość. Wystarczy wybrać dobrą farbę i odpowiednio nałożyć ją na włosy. Warto też udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Oczywiście również nie można zapominać o kosmetykach do pielęgnacji włosów po koloryzacji.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!