Kosmetyki360

Gdzie najlepiej spryskiwać się perfumem

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Używanie perfum zdaniem wielu kobiet jest wręcz sztuką. To oznacza, że nie należy ich używać na całym ciele, spryskując się intensywnie od stóp do głów. Przesadzona dawka nawet najładniejszych perfum prowadzi do niekorzystnych zmian. Perfumować się trzeba tylko w niektórych miejscach, nie przesadzając z intensywnością danego zapachu. To pozwoli uzyskać pożądany efekt.
Gdzie najlepiej spryskiwać się perfumem

Które miejsca perfumować?

Aby zapach delikatnie unosił się wokół ciała, trzeba skropić perfumami tylko określone miejsca. Należy tu wymienić takie jak: nadgarstki, okolice między kośćmi obojczykowymi, czyli szyję, miejsca za uszami, a także okolice zgięć łokci i skórę między piersiami. Oczywiście to nie oznacza, że za każdym razem sięgając po perfumy, trzeba koniecznie pamiętać o tych wszystkich częściach ciała. Najlepiej stosować damskie perfumy na wybrane trzy miejsca, oddalone od siebie. Jeżeli więc kobieta spryska miejsca za uszami, kolejny ruch powinna wykonać w okolicy nadgarstków. Wówczas zapach rozłoży się na całym ciele, nie tylko w jego górnej lub dolnej części.

Kilka małych rad

Warto pamiętać, że perfumy zwykle utrzymują się najdłużej na natłuszczonej skórze. To dlatego kobiety, które zwykle narzekają na zbyt suchą skórę, powinny ją najpierw delikatnie natłuścić kremem lub balsamem. Dzięki temu intensywność zapachu będzie wyczuwalna przez dłuższy czas. Perfumy powinno się stosować na gołe ciało, jeszcze przed włożeniem na siebie ubrań. Nie można też używać kilku zapachów naraz. Samodzielne komponowanie gotowych już zapachów może przyczynić się do zepsucia efektu. Trzeba także zakładać czyste ubrania, które jeszcze nie były perfumowane, szczególnie gdy kobieta lubi urozmaicenie i używa kilku różnych zapachów zależnie od ochoty lub humoru.

Uwaga!

Niektóre kobiety w wyniku dość dziwnych i nieuzasadnionych przyczyn, spryskują perfumami swoje włosy. Nie ma w tym nic złego, ale należy to robić, gdy te są świeżo umyte. Dlaczego? Produkty, jakie zwykle stosuje się do pielęgnacji włosów, mogą jedynie „zniekształcić” zapach perfum. To mogłoby doprowadzić do uzyskania przeciwieństwa zamierzonego efektu.

Mogłoby się wydawać, że stosowanie perfum jest banalnie proste. Przecież to żadna filozofia sięgając po flakonik, spryskać swoje ciało. Okazuje się jednak, że przesadzona dawka źle wpływa na efekt końcowy. Tak samo użycie perfum w niewłaściwych miejscach, prowadzi do niepowodzenia w dążeniu do uzyskania pożądanych zmian. Dlatego, zanim ktokolwiek weźmie do ręki flakonik swoich ulubionych perfum, powinien uważnie zapoznać się z powyższymi informacjami.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!