Kosmetyki360

Jak dbać o usta zimą?

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Zima to czas, kiedy usta są szczególnie narażone na podrażnienia. W efekcie są wysuszone, a delikatna skóra zaczyna pękać. Należy pamiętać, że tak naprawdę zimowa pielęgnacja ust nie koncentruje się wyłącznie na stosowaniu balsamów do ust i pomadek ochronnych. Trzeba wykonać więcej czynności i pamiętać o nich zarówno przed wyjściem, w czasie przebywania na zewnątrz i po powrocie do domu.
Jak dbać o usta zimą?

Pielęgnacja przed wyjściem z domu

W ofercie drogerii znajdują się liczne pomadki ochronne, które są skutecznymi produktami do pielęgnacji ust w okresie zimy. Eksperci radzą, aby wybierać te z zawartością miodu i witaminy A. Pomadki, powinno się stosować bez ograniczeń. Tak naprawdę im więcej warstw, tym większa ochrona dla ust.

Pielęgnacja w czasie spaceru

Zwykle w czasie spaceru wielu ludzi oblizuje swoje usta. Nie dość, że w ten sposób zmywa warstwę ochronną pomadki, to w dodatku nawilża je, co przyczynia się do ich ponownego wysuszenia. Nawet wybierając się na spacer, warto zabrać ze sobą jakiś kosmetyk, który będzie można od czasu do czasu zastosować.

Pielęgnacja ust po powrocie do domu

Wracając do domu z zewnątrz, też trzeba zadbać o usta. W tym celu najlepiej zastosować maseczkę z tłustego kremu. Wystarczy potrzymać ją na ustach przez około 30 minut, aby uzyskać efekt intensywnego nawilżenia.

Warto wiedzieć!

Usta w okresie zimy są narażone na intensywne wysuszenie. Jeżeli nie będą odpowiednio chronione przed wyjściem na zewnątrz i w czasie spaceru, to tak naprawdę nie wystarczy nawet najlepsza markowa pomadka tuż po powrocie. O usta w czasie zimy trzeba dbać przez cały czas. Im więcej warstw ochronnych, tym większe prawdopodobieństwo, że usta zachowają bardzo dobry stan. W praktyce nie zawsze trzeba sięgać po pomadki oraz inne produkty oferowane w aptekach i drogeriach. Bardzo skuteczne są także typowo domowe receptury. Chodzi tu oczywiście o stosowanie takich produktów jak miód i oliwa. Miód zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Z kolei oliwa pomaga natłuścić wargi. Stosując tego typu produkty raz na jakiś czas i przed każdym wyjściem na zewnątrz, można ochronić usta przed wysychaniem, pękaniem i nieprzyjemnym uczuciem pieczenia.

O usta w okresie zimy trzeba dbać przed wyjściem na zewnątrz, w czasie pobytu na spacerze oraz zaraz po powrocie do domu. W tym celu można stosować gotowe preparaty, a także domowe produkty jak miód oraz oliwa. Im bardziej dba się o usta, tym lepszych efektów należy się spodziewać. Zadbane usta są odpowiednio nawilżone, mają delikatną, gładką skórę i wyraźny kolor.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!