Kosmetyki360

Jak przeciwdziałać zmarszczkom pod oczami

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Zmarszczki pod oczami pojawiają się z tego powodu, że skóra w tej okolicy twarzy jest wyjątkowo cienka. Istnieją bardziej i mniej skuteczne sposoby usuwania zmarszczek. Jednak najłatwiej i najrozsądniej jest im zapobiegać. A metod jest całkiem sporo. Wystarczy wykazać się cierpliwością i odrobiną zaangażowania.
Jak przeciwdziałać zmarszczkom pod oczami

Noszenie okularów przeciwsłonecznych

Słońce powoduje przedwczesne starzenie się skóry i automatycznie powstawanie zmarszczek. To dlatego w okresie lata trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne, które chronią nie tylko same oczy, ale jednocześnie skórę wokół nich. Warto także podkreślić, że samo mrużenie oczu powoduje powstawanie zmarszczek. W związku z tym noszenie okularów jest naprawdę bardzo korzystne.

Stosowanie kremów

Bardzo ważne jest, aby kobieta, która nie chce mieć zmarszczek, stosowała nawilżające kremy pod oczy. Ten nawilży skórę, a następnie zredukuje zmarszczki. Należy pamiętać, że to właśnie odpowiednio nawilżona skóra jest podstawą w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Można też używać specjalne kremy przeciwzmarszczkowe, tak popularne i łatwo dostępne w drogeriach.

Nawilżanie powietrza

Suche powietrze wysusza twarz i jednocześnie sprawia, że właśnie w tych najdelikatniejszych jej częściach, pojawiają się zmarszczki. Jeżeli ktoś ma bardzo suche powietrze w mieszkaniu, powinien zastosować specjalne nawilżacze. Te nawilżą powietrze, które następnie będzie pozytywnie działać na skórę twarzy.

Odpowiednia dieta

Każda kobieta powinna wiedzieć o tym, że właściwa dieta i picie dużej ilości wody pozytywnie wpływa na zdrową cerę. Dostosowanie się do tej zasady przyczyni się jednocześnie do wyeliminowania niechcianych zmarszczek i tego typu niedoskonałości twarzy.

Dbanie o skórę wokół oczu

Jak już wiadomo, skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. W związku z tym nie można jej pocierać, drapać, ani uciskać. Każdy tego typu ruch może prowadzić do powstania zmarszczek. Nawet nakładając kremy czy inne kosmetyki, należy robić to delikatnie, aby tym sposobem nie rozciągać skóry.

Przeciwdziałanie zmarszczkom pod oczami jest jak najbardziej możliwe. Zresztą zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż walczyć z istniejącymi już zmarszczkami. Dbając o właściwą dietę, a także o odpowiednie nawilżenie skóry, można uchronić się przed tymi, jakże kłopotliwymi niedoskonałościami twarzy. Czasem po prostu wystarczy stosować dobrej jakości kremy – nawilżający lub przeciwzmarszczkowy. Wybór metody należy do każdego z osobna. Najlepiej zaś dostosować się do wszystkich zaleceń.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!