Kosmetyki360

Jak się zmieniły trendy w manicure

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Każda kobieta stara się dbać o swoje paznokcie i dłonie, bo chce, aby były piękne. W zakresie manicure ciągle pojawiają się nowe trendy. Dzięki temu, że moda na paznokcie bywa bardzo zmienna, kobiece dłonie nigdy się nie nudzą, bo za każdym razem wyglądają zupełnie inaczej. Warto podkreślić, że trendy w manicure od pewnego czasu bardzo się zmieniły.
Jak się zmieniły trendy w manicure

Manicure dawniej a dziś

Wraz z początkiem XX wieku bardzo popularne były dokładnie opiłowane i w dodatku wypolerowane paznokcie. Wówczas tak naprawdę nie używano żadnych lakierów, nawet bezbarwnego. Po ten produkt sięgano jakieś 10 lat później. Dopiero z upływem czasu zdecydowano się na ognistą czerwień, która w zasadzie chyba nigdy nie wyszła z mody. W roku 1986 na paznokciach pojawiły się neonowe kolory i ozdoby. Lata 90-te były zdecydowanie bardziej znane z czarnego lakieru do paznokci. Kolejne dziesięciolecie to czas, w którym kobiety najchętniej robiły sobie manicure francuski. W sumie to ten styl malowania paznokci praktykuje się do dnia dzisiejszego i uznaje się go za klasyczny. Obecnie praktycznie co chwilę pojawiają się nowe pomysły. Szklany manicure, metalowe ozdoby czy manicure z efektem syrenki – to tylko wybrane przykłady tego, w czym dzisiejsze kobiety mogą wybierać. Warto również podkreślić, że tak naprawdę trendy w manicure to nie tylko sam kolor, ale jednocześnie ich długość i kształt. W tej kwestii też wiele się zmienia.

Samodzielnie wykonany manicure

Dziś wiele kobiet udaje się do kosmetyczki, aby tam wykonać modny manicure. Okazuje się jednak, że tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. Każda z kobiet może zrobić go samodzielnie. W sklepach i drogeriach również tych internetowych jest bardzo duży wybór różnego rodzaju lakierów do paznokci. Bogaty wachlarz kolorów sprawia, że każda kobieta może wybrać ten, który podoba jej się najbardziej lub też pasuje do konkretnego stroju. Wystarczy delikatnie przypiłować paznokcie, a następnie pomalować je na jednolity kolor, aby uzyskać piękne i zadbane dłonie. Samodzielnie wykonany manicure też może być ładny, a już na pewno będzie tańszy.

Sięgając pamięcią wstecz, można przypomnieć sobie, jak dawniej malowano paznokcie i czy w tej kwestii wiele się zmieniło. Początki można powiedzieć były bardzo delikatne, gdyż kobiety ograniczały się wyłącznie do przypiłowania paznokci. Dopiero z czasem zaczęły sięgać po lakiery do paznokci – początkowo bezbarwne, później w kolorze. Podobnie było z ozdobami. Dziś manicure wygląda zupełnie inaczej. Wydaje się zdecydowanie atrakcyjniejszy, choć nie zawsze jest wykonywany przez profesjonalistów. Samodzielnie pomalowane paznokcie też mogą być ładne.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!