Kosmetyki360

Jak uzyskać efekt puszystych włosów?

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Niektóre kobiety nie mogą narzekać na włosy, które za bardzo przylegają do głowy. Te wręcz są już znudzone efektem ciągłego puszenia się. Jednak dziś chyba mimo wszystko zdecydowana większość zastanawia się, w jaki sposób uzyskać ten efekt, aby móc w końcu ułożyć atrakcyjną fryzurę nie tylko na specjalne okazje, ale też tak po prostu na co dzień. Styliści podpowiadają, że odpowiednie strzyżenie, właściwe kosmetyki i odrobina stylizacji to wszystko, co pomoże osiągnąć cel.
Jak uzyskać efekt puszystych włosów?

Odpowiednie strzyżenie

Niektóre kobiety nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jaki efekt można uzyskać dzięki odpowiedniemu strzyżeniu. Doświadczony fryzjer bez problemu dobierze cięcie do kształtu głowy, rodzajów włosów oraz indywidualnych oczekiwań klientki. Dlatego warto skorzystać z jego rad, a już na pewno wybrać się na odpowiednie strzyżenie. Ten krok ułatwi drogę do celu, jakim jest efekt puszystych włosów.

Właściwe kosmetyki

Dobór właściwych kosmetyków jest bardzo ważny. Należy pamiętać, że zbyt częste mycie włosów prowadzi do ich przetłuszczania się. Wówczas włosy nie puszą się, a są bardziej przylegające do głowy i w dodatku kompletnie tracą estetyczny wygląd. Dlatego należy znaleźć dobry szampon do włosów, który będzie delikatny i odpowiedni do takiego rodzaju włosów. W jego wyborze na pewno pomoże fryzjer. Poza tym najlepiej stosować kosmetyki przeznaczone do takich włosów, a można tu wymienić – delikatne lotiony, pianki, a także lakiery. Ciężkie kosmetyki będą psuły efekt. Zresztą dziś jest bardzo dużo produktów kosmetycznych, które mają wywoływać puszenie się włosów, więc nie powinno być problemu. Warto tylko na spokojnie wybierać kosmetyki, by ten wybór był rzeczywiście słuszny.

Odrobina stylizacji

Odpowiednie ułożenie włosów też ma duży wpływ na efekt końcowy. Już przy ich suszeniu należy solidnie przyłożyć się do tej czynności. Na pewno dyfuzor pomoże unieść fryzurę i zwiększyć objętość włosów. Ponadto tapirowanie jest prostym i szybkim sposobem na osiągnięcie tego celu. Aby utrzymać uzyskany efekt, należy spryskać włosy jakimś niezbyt obciążającym lakierem. W tym przypadku im mniej kosmetyków na włosach, tym lepiej, bo włosy są wówczas lekkie.

Nie jest trudno uzyskać efekt puszystych włosów. Wystarczy odrobina pomysłowości, aby w dość krótkim czasie osiągnąć to, na czym najbardziej zależy. Można skupić się tylko na jednym z wymienionych sposobów, ale lepszy efekt uzyska się, gdy zastosuje się wszystkie. Wówczas regularne dbanie o włosy przyczyni się do atrakcyjnej i zarazem w pełni satysfakcjonującej fryzury.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!