Kosmetyki360

Korektor w kosmetyczce każdej kobiety

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Każda kobieta lubi o siebie dbać. Podstawowa zawartość kobiecej kosmetyczki to często puder, podkład, kredka do oczu, tusz do rzęs i szminka. Coraz częściej jednak kobiety stawiają na większe urozmaicenie, decydując się jednocześnie na dodatkowe produkty, a takim jest na pewno korektor. Dziś nie brakuje go w żadnej kosmetyczce. Dlaczego?
Korektor w kosmetyczce każdej kobiety

Doskonale kryje niedoskonałości

Nawet najlepszy podkład, a później warstwa pudru nie pokryje niedoskonałości, które widoczne są na kobiecej twarzy. Czy to oznacza, że kobieta musi się z nimi po prostu pogodzić? Nie! Wystarczy zastosować dobrej jakości korektor do twarzy. Odpowiednio dopasowany do koloru cery, bez problemu pokryje wszelkie niedoskonałości. To jedyny ratunek dla kobiet, które mają blizny, przebarwienia, niespodziewanie pojawiające się krosty lub inne tego rodzaju problemy. Wystarczy, że go odpowiednio zastosują.

Mały, a może naprawdę wiele

Korektor jest dość mały, często rozmiarów długopisu lub tuszu do rzęs, więc nie przepełnia kobiecej kosmetyczki, lecz idealnie wpasowuje się w jej zawartość. To dlatego zabierany jest wszędzie gdzie to tylko możliwe, stosowany przed każdym wyjściem. Po prostu jest niezbędnikiem niemalże każdej kobiety. W końcu wszystkie narzekają na jakieś niedoskonałości twarzy.

Jaki wybrać?

Wybierając korektor, trzeba zwrócić uwagę na jakość. Korektor musi być skuteczny, czyli ważne jest, aby idealnie krył niedoskonałości. Powinien być także trwały. Jego konsystencja musi być na tyle odpowiednia, by nie ściekał z twarzy, a dawał się dokładnie rozprowadzić tam, gdzie jest to konieczne. Cena nie ma najmniejszego znaczenia. Tym nie należy się kierować. To ma być po prostu dobry produkt.

Jak dobrać?

Korektor powinien być dobierany na podstawie koloru cery. Ważne jest, aby współgrał z nią, gdyż w przeciwnym razie nie będzie zakrywał niedoskonałości. Co więcej, nawet jeszcze bardziej podkreśli ten nieestetyczny wygląd twarzy. W drogeriach dostępne są próbki, więc można sprawdzić który nadaje się najlepiej. Raz dobrze wybrany korektor ułatwi kolejne zakupy.

Dobrej jakości korektor dokładnie kryje niedoskonałości. Choć jest niedużych rozmiarów, wystarcza na długi czas, bo jak wiadomo wystarczy odrobina, aby pokryć to, co ma być niewidoczne. Należy więc wybrać dobry, trwały korektor, który będzie idealnie spełniał swoje funkcje. Dobrać go można na podstawie testowania próbek. Korektor jest dziś podstawowych kosmetykiem w kobiecej kosmetyczce. Każda chce go mieć i każda bez problemu może znaleźć idealny dla swojej cery.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!