Kosmetyki360

Kosmetyki męskie - które warto stosować?

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Mężczyźni nie przepadają za stosowaniem kosmetyków. Dlatego ograniczają się do antyperspirantu i pianki do golenia, którą też zaliczają do danej kategorii. A przecież jest tak dużo różnych produktów, które warto by stosowali regularnie. O czym konkretnie mowa? Które kosmetyki warto stosować?
Kosmetyki męskie - które warto stosować?

Pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy nawet w przypadku mężczyzn jest bardzo ważna. Każdy z nich powinien regularnie sięgać po krem nawilżający, który będzie wygładzał skórę twarzy. Takich produktów dla mężczyzn jest coraz więcej. W ofercie drogerii są kosmetyki do stosowania po goleniu. Chodzi tu nie tylko o wodę, ale również o inne specyfiki w nieco bardziej zagęszczonej formie. Znajdują się w typowo męskich opakowaniach, mają też przyjemny zapach. Są łatwe do rozpoznania, wygodne do zastosowania i skuteczne w działaniu zgodnie z potrzebami mężczyzn.

Kosmetyki do rąk

Męskie dłonie są najbardziej zniszczone, a to oni najrzadziej sięgają po kremy do ich pielęgnacji. I to jest podstawowy błąd. Nikt nie powiedział, że ich ręce muszą wyglądać jak po długotrwałej pracy w ogrodzie bez rękawiczek. Warto by o nie zadbali. Wystarczy przecież tylko smarować je kremem wygładzający, nawilżającym czy jakimkolwiek innym, aby stały się gładkie i bardziej estetyczne.

Inne produkty

W ofercie znanych drogerii online można znaleźć mnóstwo różnych kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn. Na długiej liście, są chociażby te do stylizacji włosów, a mowa tu o żelach, gumach, woskach i innych produktach, które pozwalają stworzyć dowolną, wymarzoną wręcz fryzurę. Niektóre punkty sprzedaży oferują też maseczki, serum i balsamy pod oczy. To już jednak dla większości mężczyzn jest przesadą, wobec czego nikt nie namawia do ich stosowania. Wielu mężczyzn za kosmetyk uważa żel pod prysznic, szampon do włosów, piankę do golenia i perfumy. Niektórzy jeszcze sięgają po kosmetyki do stosowania po goleniu. Ich zdaniem więcej nie potrzeba, a skoro tak uważają, nikt nie będzie im się sprzeciwiał.

Wybór kosmetyków dla mężczyzn z roku na rok staje się coraz większy. Wśród nich można znaleźć kosmetyki do pielęgnacji ciała – twarzy i dłoni. Poza tym są produkty przeznaczone do stylizacji włosów. Choć na współczesnym rynku nie brakuje balsamów i kremów pod oczy, a także innych dość wyszukanych specyfików, do męskiej kosmetyczki trafiają raczej rzadko. Krem do rąk i twarzy to już ostateczność, a i wielu mężczyzn na to nie chce się zdecydować. Trochę dziwne, bo przecież są to typowo męskie kosmetyki, w męskich zapachach.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  11 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!