Kosmetyki360

Krem do rąk – jaki wybrać

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Dłonie podobno są wizytówką każdego człowieka. To dlatego każdy, a w szczególności kobiety, tak bardzo chcą o nie dbać. Kiedy mogłoby się wydawać, że kremy różnią się wyłącznie ceną, firmą i pojemnością, czasem też zapachem, w rzeczywistości różnic tych jest zdecydowanie więcej. Jak to rozumieć? A tak, że kremy dzielą się na różne rodzaje. W związku z tym, który wybrać?
Krem do rąk – jaki wybrać

Krem nawilżający

Krem tak zwany nawilżający jest doskonałym kosmetykiem pielęgnacyjnym przeznaczonym do dłoni suchych i podrażnionych. Sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Będzie nawilżał dłonie i jednocześnie łagodził nieprzyjemne uczucie pieczenia oraz swędzenia.

Krem odżywczy

Kremy odżywcze stosowane są w celu ochrony dłoni przed wysuszaniem i podrażnianiem skóry dłoni. W jednej tubce kremu ukryty jest zestaw składników pielęgnujących. Tego rodzaju kremy do rąk nadają się dla wszystkich, są uniwersalne.

Krem ochronny

Krem ochronny jest doskonałym kosmetykiem dla tych, którzy chcą skutecznie chronić swoje dłonie przed czynnikami zewnętrznymi, mając tu na myśli mróz i promieniowanie UV. To idealny kosmetyk pielęgnacyjny dla osób, które dużo czasu przebywają na mrozie lub w wodzie.

Krem regenerujący

Krem regenerujący to z kolei dobry kosmetyk do dłoni pilnie potrzebujących silnej odbudowy oraz intensywnego nawilżenia. Przeznaczony jest do wyjątkowo zniszczonych dłoni.

Krem przeciwzmarszczkowy

Krem przeciwzmarszczkowy jak nie trudno się domyślić, jest produktem kosmetycznym, który ujędrnia skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek, rozjaśnia skórę dłoni i przebarwienia. Ten kosmetyk powinny stosować osoby w średnim wieku.

Krem leczniczy

W aptece można dostać także krem do zadań specjalnych, czyli leczniczy. Ten produkt ma służyć poprawie stanu wyjątkowo wrażliwych dłoni. Nadają się dla osób, które mają problemy z łuszczycą lub potliwością dłoni.

W takim razie, który najlepszy?

Jeżeli ktoś ma bardzo przesuszone dłonie, może zdecydować się na krem regenerujący lub nawilżający. Gdy zaś cierpi w wyniku konkretnych dolegliwości, powinien zgłosić się do apteki po krem do zadań specjalnych. Wybór kremu powinien zależeć od indywidualnych potrzeb i problemów. Najpierw należy ocenić stan swoich dłoni, a następnie na podstawie tych informacji ustalić, który z kremów będzie najlepszy.

Z powyższego wynika, iż wybór kremu to naprawdę trudna sprawa. Wbrew pozorom kremy do rąk zdecydowanie się od siebie różnią. W związku z tym najlepiej wybrać go na podstawie indywidualnych potrzeb i możliwości. Na pewno nie można kierować się ceną.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!