Kosmetyki360

Kremy do twarzy – kiedy jaki stosować

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Twarz podobnie jak dłonie i pozostałe części ciała powinna być odpowiednio pielęgnowana. Wówczas będzie promienna i zadbana. Do tego celu należy stosować specjalne kremy. Podzielić je można ze względu na cel przeznaczenia i działanie, a także uwagi na sposób stosowania. Każda kobieta – bo to najczęściej kobiety sięgają po kremy do twarzy – powinna wybrać idealnie dopasowany do jej rodzaju twarzy, problemu i potrzeby.
Kremy do twarzy – kiedy jaki stosować

Różne rodzaje kremów

Jak nie trudno się domyślić, kremy do twarzy dzielą się na te do cery suchej i tłustej, ochronne, przeciwzmarszczkowe i inne. Każdy z nich ma zupełnie inne zastosowanie. Kiedy kobieta boryka się z problemem bardzo suchej skóry, musi ją odpowiednio nawilżyć. Wówczas powinna rozejrzeć się za kremem nawilżającym. Takie dostępne są nie tylko w drogeriach, ale też przede wszystkim w aptekach. Niektóre kobiety mają zbyt tłustą cerę. Wtedy muszą rozejrzeć się za kremem, który pomoże im obniżyć stopień natłuszczenia.

Zmarszczki to chyba najgorsze co może być dla kobiety, która lubi dobrze wyglądać. Kremy nie są aż tak skuteczne, by mogły je całkiem usunąć. Dlatego najlepiej, aby kobiety im zwyczajnie zapobiegały, poprzez stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Te mogą już stosować, osiągając wiek około 30 lat.

Szczególnie zimą, ale i latem, skóra jest narażona na intensywne działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego trzeba chronić twarz, poprzez zastosowanie specjalnych kremów ochronnych. Te są bardzo popularne i dostępne w wielu punktach sprzedaży.

Dwie pory stosowania

Kremy do twarzy stosuje się rano lub wieczorem. Są jeszcze uniwersalne, ale uwagę warto skupić na tych dwóch opcjach. Przeważnie tradycyjne kremy do twarzy na dzień, ochronne, nawilżające i przeznaczone do cery tłustej, stosuje się z rana, aby swoje funkcje pełniły w ciągu całego dnia. Jeżeli zaś chodzi o kremy przeciwzmarszczkowe, są to najczęściej kremy do twarzy na noc. Tą porą czasem aplikuje się również kremy nawilżające, jeżeli mają intensywne działanie i powodują, że cera automatycznie staje się bardzo natłuszczona.

Kremy do twarzy dostępne w drogeriach, aptekach i pozostałych sklepach są na tyle zróżnicowane, że trudno jest dokonać wyboru jednego. Dlatego należy w pierwszej kolejności ocenić swój problem, a dopiero później rozejrzeć się w ofercie. Krem musi spełniać indywidualne potrzeby osoby, która będzie go stosować. Dobiera się go na podstawie indywidualnych problemów. Jeżeli ktoś ma więcej czasu wieczorem, by zastosować krem, warto sprawdzić, który z oferowanych przeznaczony jest do zastosowania na noc.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!