Kosmetyki360

Metody depilacji – za i przeciw

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Depilacja dla współczesnej kobiety jest zabiegiem wręcz podstawowym, który wykonuje może nie codziennie, ale z pewnością raz na kilka dni. Dzięki temu czuje się kobieco, świeżo i wówczas wie, że ma zadbane ciało. Wiele się mówi na temat różnych metod depilacji. Wśród nich są bardziej i mniej skuteczne, krótkotrwałe i długotrwałe, droższe, tańsze, a nawet bezpieczniejsze i mniej bezpieczne. Warto wspomnieć przynajmniej o niektórych metodach – najpopularniejszych.
Metody depilacji – za i przeciw

Krem do depilacji

Podstawowe zadania kremów do depilacji to rozpuszczanie struktury włosa, nawilżanie oraz zmiękczanie skóry. Zdarza się, że chcąc uzyskać pożądany efekt, trzeba zastosować dany krem wielokrotnie. W rzeczywistości jednak metoda jest mało skuteczna, a niektórzy nawet twierdzą, że w ogóle nie działa.

Za: niska cena, możliwość jednoczesnego nawilżenia skóry, a także brak bólu.
Przeciw: nieskuteczność i czasochłonność.

Maszynki do golenia plus pianka

Zastosowanie pianki do golenia i maszynki do depilacji to jedna z najszybszych metod pozbycia się owłosienia. Choć efekt tuż po goleniu jest idealny, to jednak szybko przemija. Włoski odrastają już po kilku dniach, są twarde i czarne. W ofercie drogerii są różne maszynki. Na przykład do depilacji bikini warto wybrać tę z ruchomą głowicą.

Za: błyskawiczna depilacja, brak bólu oraz skutków ubocznych.
Przeciw: włoski odrastają bardzo szybko, są twarde i ciemne, skóra jest podrażniana przez maszynkę.

Depilator

Zakup dobrego depilatora jest kosztowną inwestycją, ale to porządne urządzenie, dzięki któremu można skutecznie usunąć włoski. Po dobrze przeprowadzonym zabiegu włoski nie odrastają nawet przez dwa tygodnie. Tak przynajmniej twierdzą producenci. Jest to niestety bolesny zabieg, gdyż polega na wyrywaniu włosków.

Za: skóra jest gładka przez długi czas, odrastające włoski są miękkie i giętkie.
Przeciw: zabieg jest bolesny, depilacja może być nierówna, skóra po depilacji jest zaczerwieniona.

Plastry do depilacji

Specjalne plastry z woskiem do depilacji rozgrzewa się suszarką i nakleja na ciało. W ten sposób rozgrzany wosk wnika w cebulki włosów. Po pewnym czasie należy je zrywać pod włos.

Za: atrakcyjna cena plastrów, ciało jest gładkie przez minimum tydzień, w ten sposób osłabia się strukturę włosa.
Przeciw: zabieg jest bolesny i czasochłonny.

Depilacja laserowa

Depilacja przy użyciu depilatora laserowego jest skuteczna. Skutecznie usuwa włoski, bezpowrotnie uszkadzając cebulki. Jednak dla pełnej skuteczności trzeba ten zabieg przeprowadzić kilka razy. Nie należy robić tego samodzielnie, aby nie poparzyć skóry.

Za: wysoka skuteczność, ciało jest gładkie przez długi czas.
Przeciw: wysoka cena, ryzyko podrażnień, czasochłonność, konieczność powtarzania zabiegu.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!