Kosmetyki360

Najlepsze pudry sypkie

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
W gabinecie kosmetycznym można dowiedzieć się, że najważniejszym kosmetykiem w makijażu jest podkład. Okazuje się jednak, że bez odpowiedniego – dobrej jakości – pudru, tak naprawdę makijaż nigdy nie będzie wyglądał perfekcyjnie. Warto więc zorientować się, które pudry sypkie są najlepsze i przynajmniej jeden z nich wprowadzić do codziennego stosowania.
Najlepsze pudry sypkie

Dlaczego puder sypki zamiast prasowanego

Oferta kosmetyków przeznaczonych do robienia makijażu jest wyjątkowo duża. Wśród nich znajdują się pudry, zarówno prasowane, jak i sypkie. Te drugie cieszą się największą popularnością. Wizażyści też je polecają, ponieważ wyglądają na twarzy bardzo naturalnie i delikatnie. Poza tym idealnie łączą się z podkładem, tworząc perfekcyjny makijaż. W dodatku mówi się, że to właśnie sypki puder utrwali korektor aplikowany pod oczami. Uzyskanie tego samego celu przy użyciu pudru kompaktowego jest praktycznie niemożliwe.

Jak aplikować puder

Sypki puder do twarzy jest niezwykle łatwy w aplikacji. Należy podkreślić, że produkt ten jest bardzo lekki i nie zapewnia zbyt dużego krycia. To właśnie dlatego po wykonaniu makijażu na twarzy nie ma efektu sztucznej maski. Do aplikacji czy nakładania danego pudru najlepiej wybrać puchaty pędzel. Można też użyć puszek do pudru, co zwiększy jego trwałość. Gdy kobieta po wykonaniu makijażu dojdzie do wniosku, że puder wygląda zbyt sucho, dla lepszego efektu może spryskać twarz specjalną mgiełką nawilżającą.

Ile kosztuje dobry puder

Dużo dobrych sypkich pudrów, można kupić w cenie do 100 zł, ale za niektóre trzeba dać nawet ponad 200 zł. Ceny są bardzo różne, a wpływ na to ma nie tylko ich marka i jakość, ale również sam punkt sprzedaży. W niektórych drogeriach można kupić puder po korzystnej cenie, mimo iż w pozostałych ten sam produkt jest dużo droższy. Wybierając puder, na pewno nie można kierować się ceną. Jeżeli kobieta chce uzyskać perfekcyjny makijaż i cieszyć się jego trwałością, nie powinna w tej kwestii oszczędzać.

Wybór pudrów kosmetycznych przeznaczonych do makijażu obecnie jest bardzo duży. Każda kobieta znajdzie dla siebie idealny, tym bardziej, jeżeli zdecyduje się na puder sypki. To te cieszą się największą popularnością i doskonale nadają się do robienia perfekcyjnego, trwałego makijażu. Wystarczy posłużyć się praktycznymi akcesoriami, aby wygodnie i dobrze rozprowadzić go na całej powierzchni twarzy. Ceny tego rodzaju pudrów są w sumie przystępne. Zresztą za wysoką jakość i tak atrakcyjny efekt jaki można uzyskać, warto dać każde pieniądze.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!