Kosmetyki360

Szampony do włosów – rodzaje i przeznaczenie

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Szampon do włosów to podstawowy kosmetyk pielęgnacyjny, który można znaleźć w każdej łazience. Ciekawe jest natomiast to, że każdy może używać zupełnie innego szamponu, o innej nazwie i nie chodzi tu wcale o nazwę firmy, ale samego produktu. Szampony do włosów można podzielić na różne rodzaje. Jest ich dość dużo i o wszystkich warto wspomnieć.
Szampony do włosów – rodzaje i przeznaczenie

Szampon do włosów zniszczonych

Jeżeli ktoś ma słabe i zniszczone włosy, pozbawione blasku, czy jak to się mówi życia, ten rodzaj szamponu będzie dla niego odpowiedni. Po pierwszym zastosowaniu nie będzie efektów, a regularne mycie nim włosów z pewnością przyczyni się do osiągnięcia celu.

Szampon do włosów farbowanych

Aby podtrzymać kolor włosów, należy stosować specjalny szampon do włosów farbowanych. Wówczas farba nie zmywa się zbyt szybko, a szampon ten jest bardzo łagodny.

Szampon do włosów przetłuszczających się

Osoby, które mają poważny problem z przetłuszczającymi się włosami, powinny stosować szampon właśnie do tego rodzaju włosów. Po dłuższym stosowaniu dobrej jakości szamponu stopień przetłuszczania się włosów zacznie spadać.

Szampon nawilżający

Szampon nawilżający jest idealnym szamponem do włosów puszących się i suchych. Dobry produkt nawilży włosy i wygładzi je. Tym sposobem zyskają też blask i atrakcyjną miękkość.

Szampon do codziennego stosowania

Każdy, kto nie ma jakichkolwiek problemów z włosami i potrzebuje zwykłego szamponu, może zdecydować się na szampon do codziennego stosowania.

Szampon leczniczy

Szampony lecznicze, czyli, innymi słowy specjalistyczne – przeciwłupieżowe, przeciwgrzybiczne i na łuszczycę, nadają się dla osób, które mają takie właśnie problemy z włosami. Ich skład jest tak skomponowany, aby produkt mógł skutecznie leczyć problem.

Szampon nadający włosom puszystość

Niektóre kobiety narzekają na zbyt cienkie włosy i pozbawione objętości. Wówczas szukają pomocy u fryzjera, często sięgają po kosmetyki do ich stylizacji. Okazuje się, że czasem wystarczy jedynie wybrać dobry szampon nadający włosom objętości.

Szampon z odżywką

Jedne kobiety stosują zwykły szampon, a zaraz po nim odżywkę, inne zaś wolą produkt 2 w 1, czyli szampon z odżywką. To doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu włosy są zadbane, nawilżone i lśniące już po zastosowaniu tylko jednego kosmetyku.

Szampon koloryzujący

Szampon koloryzujący jest produktem podobnym do farby przeznaczonej do koloryzacji włosów. Jest jednak dużo łagodniejszy, a uzyskany na włosach kolor mniej trwały. Taki szampon to po prostu szybki i wygodny sposób na koloryzację włosów.

O szamponach oraz ich rodzajach można mówić długo. Nie bez powodu jest ich tak dużo na sklepowych półkach. Każdy musi wybrać ten, który pasuje do jego rodzaju włosów i związanych z nimi problemów.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!