Kosmetyki360

Wygodny make-up na lato

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Kobieta nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu nawet w czasie upalnego lata. Wiadomo jednak, że tą porą roku trudno o perfekcyjny make-up. Dlatego tak wiele pań tuż przed sezonem rozgląda się za poradami w tej kwestii. Szuka wskazówek, jak wykonać wygodny i zarazem ładny makijaż na lato. Eksperci mają mnóstwo podpowiedzi. Warto więc zaprezentować przynajmniej kilka z nich.
Wygodny make-up na lato

Bez przesady z ilością kosmetyków

Zabierając się za wykonanie letniego make-upu trzeba pamiętać o jednej zasadzie – im mniej kosmetyków, tym lepiej. W końcu uzyskany efekt musi być naturalny. Tą porą bardzo ważne jest rozświetlenie twarzy. Skóra powinna przecież wyglądać nie tylko zdrowo, ale również promieniście. W związku z tym odrobinę dobrego rozświetlacza należy nałożyć na kości policzkowe, czubek nosa, łuk kupidyna i łuk brwiowy. Policzki można podkreślić odrobiną różu. Oczy wystarczy wytuszować wodoodpornym tuszem. Będą podkreślone i trwałe. Oczywiście, jeżeli któraś z pań ma na to ochotę, może również zaszaleć z cieniami do powiek. Fiolety, odcienie złota, błękity – wybór należy do każdej z osobna.

Mała rada dla kobiet z tłustą cerą

Wiele kobiet boryka się z problemem zbyt tłustej cery. Dlatego, zamiast maskować ją kolejnymi warstwami pudru, co zwykle wygląda nienaturalnie, lepiej zastosować bibułkę. Kobiety z daną dolegliwością powinny zredukować swój makijaż do minimum. Tylko wtedy ich twarz zachowa estetykę i piękno. Czasem zdecydowanie wystarcza dobry krem z filtrem i korektor do skorygowania wszelkich niedoskonałości.

To zależy, co kto lubi

Każda kobieta jest inna i ma zupełnie inne upodobania co do make-upu. Jedna chce mieć delikatny, druga pomimo upału decyduje się na zastosowanie solidnej warstwy maskującej. Makijaż nawet latem powinien być wykonany w zgodzie z indywidualnymi oczekiwaniami. Jednak mimo wszystko lepiej się pilnować i ograniczać ilość stosowanych kosmetyków. W przeciwnym razie można po prostu przesadzić i uzyskać efekt przeciwny do oczekiwanego.

Wygodny make-up na lato to po prostu taki, który ogranicza ilość kosmetyków. Im mniej, tym lepiej, ponieważ cera nie jest obciążona i może normalnie oddychać. Wówczas to, co jest nałożone na twarzy, nie spływa. Na lato warto zaopatrzyć się w kosmetyki przeznaczone do stosowania tą porą roku. W dobrych drogeriach można znaleźć mnóstwo odpowiednich produktów. Wystarczy rozejrzeć się i wybrać coś do podręcznej kosmetyczki na lato. W tym przypadku lepiej kierować się tym, co warto, zamiast tego, co się po prostu chce.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  11 oceny
Skomentuj

Komentarze

    Twój komentarz może być pierwszy!