Kosmetyki360

Żel, guma czy wosk do włosów – co wybrać

Basia Szymańska Autor: Basia Szymańska
Stylizacja włosów może odbywać się na różne sposoby, przy użyciu różnorodnych specyfików. Półki na dziale kosmetyków do włosów w największych drogeriach uginają się pod ciężarem rozmaitych produktów. Żele, gumy, a także wosk – wszystko to można zastosować do wykonania modnej, stylowej fryzury. Warto poznać je wszystkie pod kątem zasad zastosowania, aby dowiedzieć się, który z oferowanych produktów jest najlepszy.
Żel, guma czy wosk do włosów – co wybrać

Żel do włosów

Żel do włosów jest produktem do stylizacji który kojarzy się głównie z klimatem dyskotek i clubów. Wydaje się również, że jest to produkt przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn, a to nieprawda. Użyty z umiarem i umiejętnie, pozwala uzyskać gładkie i elastyczne kosmyki. Żel można nakładać na mokre włosy. Dzięki temu osiągnięty efekt wygląda bardzo naturalnie. Duża dawka żelu zwykle prowadzi do sklejenia włosów. Jednak to też ma swoje plusy. Wszystko zależy od oczekiwanej fryzury. Należy podkreślić, że żel ma dużo mniejsze właściwości modelujące niż guma i wosk, wobec czego najlepiej nadaje się do krótkich włosów.

Guma do włosów

Guma do włosów jest bardzo dobrym kosmetykiem, który można aplikować zarówno na krótkie, jak i długie włosy. Aby ułożyć satysfakcjonującą fryzurę, należy zastosować ten produkt na suche włosy. Kosmetyk powinno się rozgrzewać w dłoniach, a następnie nakładać na poszczególne pasma włosów. Jeżeli czynność ta zostanie wykonana prawidłowo, włosy nie będą się sklejać, a pozostaną sprężyste.

Wosk do włosów

Wosk do włosów pozwala uzyskać efekt sprężystych oraz błyszczących kosmyków. Należy go nakładać na suche włosy. Aplikowana dawka powinna być niewielka, gdyż z tym produktem jest bardzo łatwo przesadzić. Wosk można nakładać na całą długość włosów. Po wymodelowaniu fryzury najlepiej użyć lakieru, który ją utrwali. Trzeba tylko pamiętać, że wosk skutecznie modeluje włosy, ale z kolei nie przedłuża trwałości gotowej fryzury. Stąd potrzeba stosowania wspomnianego lakieru.

Trudno jest wskazać najlepszy kosmetyk do stylizacji włosów, dokonując wyboru spośród żelu, gumy i wosku. Chodzi o to, że każdy ma indywidualne oczekiwania i różną długość włosów. Kobiety o krótkich włosach chętnie sięgają po żel, aby na przykład obciążyć włosy i zmniejszyć efekt puszenia. Te z długimi zaś wolą stylizację przy użyciu gumy lub wosku. Wymodelowaną fryzurę spryskują lakierem i już mogą cieszyć się modnym ułożeniem włosów. Aby wybrać najlepszy kosmetyk do stylizacji fryzur, trzeba w pierwszej kolejności określić rodzaj i długość swoich włosów, a następnie własne potrzeby dotyczące już gotowej fryzury.
Udostępnij na:
Ocena: 4,5 na 5  10 oceny
Skomentuj

Komentarze

  • Najlepsze kosmetyki do włosów to wosk i guma do włosów
    21-11-2021 22:14